Kayısı suyu içmek sağlığa çok faydalı

Kayısı suyu içmenin, kayısının içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde sindirim sistemini düzenlediği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Kayısı suyu içmenin, kayısının içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde sindirim sistemini düzenlediğini belirten uzmanlar, rutin beslenme düzeninin değişmesi durumunda yaşanabilecek sindirim bozukluklarından korunmak için yemekle birlikte bir bardak tüketilmesini öneriyor.

Beslenme düzeninde değişikliklerin yaşanması, sindirim sistemi rahatsızlıklarını da beraberinde getiriyor. Uzmanlara göre yemekle birlikte bir bardak kayısı suyu içmek, sindirim sisteminde oluşabilecek sıkıntıları gidermeye yardımcı oluyor.

Kayısı suyu içmek çok faydalı

ir 20 - Kayısı suyu içmek sağlığa çok faydalı - Sağlık Haberleri - Sağlıkla İlgili Güncel Bilgi - Kayısı suyu içmenin, kayısının içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde sindirim sistemini düzenlediğini belirten uzmanlar, rutin beslenme düzeninin değişmesi durumunda yaşanabilecek sindirim bozukluklarından korunmak için yemekle birlikte bir bardak tüketilmesini öneriyor.

Özellikle ağır gıdalar tüketmenin sindirim sistemini zorlayacağını ve kabızlık gibi ciddi sorunlara yol açabileceğini belirten Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, bu sorunun giderilmesi için bol sıvı tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Prof. Dr. İnanç, kayısı suyunun içerisinde bağırsak hareketlerinin düzenlenmesinde yardımcı olan selüloz ve pektin posalarının yer aldığını vurgulayarak, bu tip sorunların giderilmesi için yemekle birlikte bir bardak kayısı suyunun tüketilmesini öneriyor.

 

Kaynaklar

Prof. Dr. Neriman İnanç

Gıda ve Beslenme Derneği

Diğer Sağlık Ajandası | Sağlık Haberleri için sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz:

YouTube video player

Exit mobile version